Haber

TFF’den provokatif olaylara karşı mesaj: Kötü niyetli eylemleri kınıyoruz

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün İstanbul’da yaptığı toplantıda ülkemizde son dönemde tırmanan terör ve şiddeti kınadı. Yürütme Kurulu, toplumsal barışı ve Türkiye’nin kalkınmasını zedeleyen eylemlere bir an önce son verilmesi gerektiğini vurgulayarak, olaylarda şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ve Polis mensuplarına başsağlığı ve yakınlarına başsağlığı diledi. hayatını kaybeden vatandaşlarımız.

TFF’den yapılan açıklamada, “Yaşadığımız büyük felaketin acıları tazeyken şimdi vatandaşlarımızın yasını tutuyoruz, yaralarımızı sarmak için millet olarak seferber olduk ve Türk Futbol Ailesi olarak tüm gücümüzle mücadele ediyoruz. bu büyük seferberlikte tüm kulüplerimizle birlik ve beraberlik içinde omuz omuza verdik.Provokatif eylem ve söylemlerin ülkemizin barış ve güvenliği anlamına geldiğini görüyor ve kötü niyetli bu eylemleri kınıyoruz.Bu provokatif eylem ve söylemler kapsamında , ilgili meclislerimiz gerekli cezai işlemi uygulayacaktır.

“PROVASYON AMAÇLI AÇILAN BANKACILAR HUKUKİ OLARAK SUÇTUR”

Her kamusal alanda olduğu gibi stadyumlarımızda da suç unsuru içeren provokasyon amaçlı pankartların asılması hukuki bir hatadır. Stadyumlarda marjinal grupların ırkçı, bölücü söylem ve eylemleri, şiddet içeren tutum ve davranışları asla kabul edilemez. Sporcunun sağlığını doğrudan bozan hiçbir davranışa saha içinde ve dışında müsamaha gösterilmeyecektir. Bu ırkçı, bölücü hareket ve söylemlerin sorumluları ve failleri devletimizin adı geçen kurumlarının dikkate aldığı bir durumdur.

“STADYUMLAR KAMU ALANLARIDIR”

Kesinlikle stadyumlar; Her siyasi görüşten taraftarın favori takımlarını desteklemek için öne çıktığı kamusal alanlardır. Ancak farklı fikir ve görüşlerden binlerce insanın bir araya geldiği statlarımızda yaşanan siyasi söylem ve eylemler, geçmişte üzücü örneklerini hatırlayacağımız tribünlerde güvenlik sorunlarını da beraberinde getiriyor. Bu kritik nedenden dolayı siyasi telaffuzun yeri stadyumlar değil, mitinglerdir.

“BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DEVAM ETMELİYİZ”

Birbirimizi anlamaya, dinlemeye ve yardımlaşmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, futbol ailemizin tüm fertlerini, “OMUZ OYMALI” Dayanışma ve Dayanışmamız vesilesiyle olduğu gibi, birlikteliklerini daha güçlü bir şekilde sürdürmeye davet ediyoruz. Yardım Kampanyası. Bilgileri kamuoyuna saygıyla sunarız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu