Haber

AK Partili Karahocagil: “Altı partinin gündemi mal ve koltuk sevdası olabilir, canımız sıkkın”

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, muhalefet partilerinin derdinin “mal ve koltuk sevdası” olduğunu belirterek; Cumhur İttifakı’nın deprem bölgesindeki vatandaşlardan endişe duyduğunu söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti’nin kaygısının 11 ili kapsayan ve yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremin yaralarını sarmak olduğunu dile getirdi.

Karahocagil, muhalefet partilerinin gündeminin millet olmadığını üzülerek gözlemlediklerini belirterek, “Şu anda depremde evini, ailesini, yakınını kaybedenlerin sorunu yeniden sıcak bir yuva bulmak, yeniden sıcak bir yuva bulmak. Yaşadıkları korkunç felaketin yol açtığı maddi ve manevi zararı onarın.Yazıktır, utanç vericidir.” söz konusu.

Türkiye’nin birinci gündem maddesinin depremlerin bıraktığı yıkım ve acılar olduğunu, bunun ötesinde bir gündem olmasının kabul edilemez olduğunu anlatan Karahocagil, “Gündem ‘muhalefetin masası çöktü’ olamaz. Cumhur İttifakı’nın masası altılı masaya benzemez, “Milletin menfaatine olacak kararlar almadan masadan kalkamayız. Altı partinin gündemi mal ve koltuk sevdası olabilir. Cumhur İttifakı olarak sıkıntı içindeyiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu