Haber

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nden en az lise mezunu alımları devam ediyor! Başvuru koşulları nelerdir?

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) bendine göre Büro Çalışanı, Güvenlik Görevlisi, Hemşire, Diğer Sağlık Çalışanı, Tıp Teknisyeni, Programcı, Teknisyen, Teknisyen ve Destek Personeli ekiplerine işçi alacağını duyurdu. Ortadan en az lise mezunu adaylara istihdam sağlayacağını açıklayan kurum, yukarıda belirtilen takımlara KPSS puan sıralamasına göre atama yapacak. İşte merak edilen tüm detaylar…

BAŞVURU TARİHİ VE YÖNTEMİ

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi işe alım başvuruları 14 Şubat 2023 ve 28 Şubat 2023’ten itibarenbugüne kadar devam edecek.

Adayların ilan tarihi itibariyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin resmi internet sitesi www.cumhuriyet.edu.tr’den alacakları başvuru formu ve gerekli belgelerle birlikte Çalışma Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

1) Başvuru formu (Bilgisayar ortamında doldurulacaktır).

2) Mezuniyet belgesi (Barkodlu e-devlet çıktısı kabul edilecektir. Barkodlu belge yoksa diplomanın noter tasdikli sureti kabul edilecektir).

3) 2022 KPSS (B) Küme Sınavı Sonuç Belgesi.

4) Tecrübe gerektiren pozisyonlara başvuran adaylar için İşe Giriş Belgesi ve SGK transkripti (iş kodu ve prim gün sayısı barkodlu e-devlet çıktısında aranacaktır).

5) Sertifika veya Belge (Başvurulan başlıkta istenmesi halinde aslı görüldükten sonra fotokopisi alınacaktır).

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

  • Başvuru yapanlar hakkında yukarıda belirtilen özel kurallar ile 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel kurallar aranır.

  • 2022 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olan lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 değerlendirmeye alınacaktır.

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü sayılı kararları saklı kalmak kaydıyla, sürekli çalışmasına ve görevini yapmasına engel olacak bedensel veya ruhsal hastalığı veya rahatsızlığı bulunmamak.

  • Nöbet yönteminin çalışmasına engel bir durum bulunmamalıdır.

  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamak.

  • Erkek adayların askerlik ile ilgili olmaması.

  • Başvuranların durumu; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre “Bu şekilde çalıştırılanların hizmet akdinin asıllarına aykırı hareket etmeleri nedeniyle iş sözleşmelerinin kurumları tarafından feshedilmesi veya sözleşmeyi feshetmeleri halinde; Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar dışında, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe, sözleşme süresi içinde tek taraflı olarak işçi statüsünde çalıştırılamazlar.”

  • Başvuru ve atama süreçlerinde gerçeğe aykırı belge sunanlar, beyanda bulunanlar veya rastgele gerçeği sakladıkları tespit edilenler hakkında yasal işlem yapılacak, atanmaları halinde atamaları iptal edilecek ve ücret talep etmeleri halinde atamaları iptal edilecektir. kendilerine yönetim tarafından ödenirse, bu ücret kanuni faizi ile birlikte tazmin edilecektir. Sözleşme yapılsa bile feshedilir.

  • Üniversitemiz, gerektiğinde duyurunun herhangi bir aşamasında iptal etme veya değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

  • İlan edilen sözleşmeli durumlara başvuracak adayların görevlerini yerine getirmelerine engel olacak sağlık sorunlarının ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.

RESMİ DUYURU METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu