Ekonomi

Rubric, Xperi yönetim kuruluna yeni direktörler atadı

NEW YORK – Xperi Inc. şirketinde (NYSE: XPER) %9,1 hissesi bulunan yatırım danışmanı Rubric Capital Management LP, teknoloji şirketinin yönetim kuruluna seçilmek üzere iki aday göstererek mevcut yönetim kurulunun düşük performans ve kötü kararlar geçmişi olarak tanımladığı durumu ele almak istiyor.

Rubric’in adayları Thomas A. Lacey ve Deborah S. Conrad, Xperi için sürdürülebilir büyüme ve karlılık sağlamak amacıyla masaya zengin bir liderlik, pazarlama ve finansal uzmanlık getiriyor. Xperi’nin bir önceki şirketinde CEO olarak görev yapan Lacey, operasyonel ve sermaye tahsisi becerileriyle tanınıyor. Conrad’ın pazarlama zekası, Intel Corporation’da (NASDAQ: INTC) geçirdiği 27 yılı aşkın sürenin ardından Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Direktörü olarak üstlendiği görevle doruğa ulaşmıştır.

Rubric’in Yönetici Ortağı David Rosen, Xperi’nin mevcut yönetim kurulunu sermayeyi kötü yönetmesi ve şirketin bölünmesinden bu yana gösterdiği performans nedeniyle eleştirerek, Xperi hisselerinin benzer kıyaslamalardan elde edilen pozitif getirilere kıyasla %28 oranında düştüğünü vurguladı. Yönetim kurulunun tartışmalı kararlarına örnek olarak Xperi’nin AutoSense bölümünün satışını ve içeriden kişilere %10’un üzerinde hisse ihracını gösterdi.

Rubric’in yeni direktörleri aday gösterme hamlesi, Xperi’nin 2024 Yıllık Hissedarlar Toplantısı için yapılan ön vekâletnamenin bir parçası olarak geldi. Yatırım danışmanı, hissedarlara Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kullanıma sunulacak olan vekaletname ve diğer vekaletname materyallerini okumaları çağrısında bulundu.

Bu haber bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu