Teknoloji

PlayStation tarihinin en hızlı satan PlayStation Studios oyunu artık bir süper kahramana ait

Sony, yaptığı açıklamayla Örümcek Adam 2 (Örümcek Adam 2)’nin satış başarısını övdü. PlayStation 5’e özel açık dünya Marvel Super Hero oyunu, geçtiğimiz hafta resmi çıkışından bu yana piyasaya sürüldü. 24 saatte 2,5 milyondan fazla kopya sattı.

Bu sorun PlayStation X hesabındaki yeni bir gönderiyle duyuruldu. Sony’nin açıklamasına göre Insomniac Games tarafından geliştirilen oyun, PlayStation tarihinin en hızlı satan PlayStation Studios oyunu oldu..

Hem Peter Parker hem de Miles Morales Spider-Man’in birçok farklı kötü karakterle karşılaştığı oyun, oyun medyasından ve oyunculardan oldukça fazla eleştiri aldı. Spider-Man 2 şu anda Metacritic’teki oyun eleştirmenlerinden 91 puan alırken, 2.000’den fazla incelemeye göre kullanıcı puanı 8,8 ile biraz daha düşük ( Metacritic puanları maksimum 10 üzerinden verilir.).

Oyunun eleştiri ve satış rakamları açısından yakaladığı başarı nedeniyle birçok kişi, olası bir üçüncü Spider-Man oyunu hakkında şimdiden spekülasyon yapmaya başladı. Örümcek Adam 2’nin yaratıcı yönetmeni Bryan İntiharıFriends Per Second podcast’inde yaptığı bir sohbette ilk iki oyunu Marvel Sinematik Evreni sinemalarına benzeterek şunları söyledi: ” Örümcek Adam 1 bizim Demir Adamımız gibiyse ve Örümcek Adam 2 İç Savaş gibiyse… bir sonraki mantıklı adım ne olur?” diye sordu.

Spider-Man 2 ekibi muhtemelen serinin üçüncü oyunu üzerinde çalışmaya başlamadan önce haklı olarak ara verecek olsa da başka bir Insomniac ekibi de muhtemelen haklı olarak ara verecek. PS5 için Wolverine’i temel alan bir Marvel oyunu üzerinde çalışıyor.Ancak ilk olarak Aralık 2021’de ortaya çıktığı için bu oyun hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu