Ekonomi

Gemini ve Genesis, Kazanma programını hedefleyen SEC davasının reddedilmesini istiyor

Gemini borsası ve iflas etmiş kripto borç sağlayıcısı Genesis Global Capital, ABD mahkemesinden Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEC) tarafından açılan davanın reddini istiyor.

Ocak ayında New York mahkemesinde açılan bir davada SEC, söz konusu iki şirketin Earn’ün Gemini üzerindeki çalışması üzerinden kayıt dışı menkul kıymet satışı yaptığını söyledi. Argümanlarına göre şirketler “Yüzbinlerce yatırımcıdan milyarlarca dolar değerinde kripto varlık satın aldık.”

Editörün şikayetinde şu sözler yer aldı:

İkizler yetkilileri kendilerini şöyle savundu:

Ayrıca SEC, davada Genesis, Gemini ve Earn kullanıcıları arasında Ana Dijital Varlık Kredisi Sözleşmesi’nin (MDALA) imzalandığını söyledi. “Hiçbir kanunla düzenlenmemiş”de savundu.

Daha sonra mahkeme, SEC’in MDALA’sının sadakatsiz bir sözleşme olduğuna karar verdi. “yeterli kanıt yok”bu nedenle bu iddiayı kabul etmemiştir.

SEC, Genesis’in yaklaşık 340.000 Gemini Earn kullanıcısına sahip olduğu 900 milyon dolara sahip olduğunu ve iflas başvurusunda bulunmadan kısa bir süre önce para çekme işlemlerini durdurduğunu belirtti.

SEC Lideri Gary Gensler, “Genesis ve Gemini’nin yatırımcıları korumak için tasarlanmış ifşa gerekliliklerini atlayarak halka kayıtsız menkul kıymetler sunduğunu iddia ediyoruz.” söz konusu. İkizler kurucu ortağı Tyler WinklevossEğer bu argüman “Asılsız park cezasından hiçbir farkı yok”söylenmiş.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu