Yaşam

Flamenco-Jazz’ın yeni yıldızı Antonio Lizana, 7 Nisan’da CRR’de!

Saksofon ve flamenko vokallerini tek gövdede buluşturan ve caz ile flamenko arasında köprü kurmayı başaran genç yetenek Antonio Lizana, 7 Nisan Cuma günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda, kendi adını taşıyan Flamenco Ensemble ile!

San Fernando diyarında dünyaya gelen, ustalıkla yazdığı müzikal sözlerle adından söz ettiren sanatçıya, vokalleri ve danslarıyla Mawi de Cádiz ve Ana Salazar eşlik edecek. enstrümantalist ve vokalist.

Flamenko dansı, derin müzik, enerjik doğaçlamalar ve çağdaş caz armonileriyle konser, içsel yolculuktan şenliğe bir yolculuğu garanti ediyor.

Konser biletleri 50-100-165 ve 200 TL’den CRR Konser Salonu Gişe ve Biletix’te satışta!

Antonio Lizana:

Lizana, 10 yaşında San Fernando Konservatuarı’nda ilk kez eline aldığı enstrümanı saksafonla çalışmaya başladı. Klasik müzik eğitiminin ardından caz eğitimi aldı. Jerry Berganza, Dick Oatts, Jim Snidero ve Perico Sambeat gibi önemli müzisyenlerle çalışma fırsatı buldu. İspanya’nın değerli müzik okullarından biri olan Musikene’den 2011 yılında mezun oldu.

Mezuniyet konserinde kendisine eşlik edecek bir flamenko müzisyeni bulamayınca modülleri kendisi söylemek zorunda kaldı. Seyircilerden aldığı ağır ve olumlu yansımaların yanı sıra vokalini de enstrümanına kattı. Böylece saksafon ile vokali bu alanda ilk birleştiren sanatçılardan biri olarak adından söz ettirmeye başladı.

2012 yılında ilk albümü ‘De Viento’yu çıkardıktan sonra birçok caz bar ve festivalde sahne almaya başladı. Bu birinci sınıf performanslar, formuyla deneyler yaptığı laboratuvarlar haline gelmeye başladı. Antonio Lizana, meditasyon ve dansı flamenko müziğinin yakıcı ve tüyler ürpertici titreşimleriyle birleştirerek deneysel bir gösteri yaratarak müzikal bir caz konserini bir ritüele, bir ritüeli de coşkulu bir kutlamaya dönüştürebilen bir sanatçı.

Bir sonraki albümü Quimeras del Mar’ı 2015 yılında çıkardı. Bu albümde yine kendi tarzını caz armonisi ve saksafonundan gelen eşsiz melodilerle birleştiren Antonio, dünya turnelerine çıkmaya başladı ve çok değerli Jazz – Flamenco dünyasının ilgisini çekmeyi başardı. sanatçılar

Marcus Miller, Chano Dominguez, Jorge Drexler, Jose Merce, Chambao, Jorge Pardo, Alejandro Sanz gibi dünyaca ünlü sanatçılarla çalışma fırsatı bulan Antonio Lizana, hem güzel bir saksafoncu hem de çok iyi bir müzisyen olarak kendini kanıtlamıştır. ve bu alandaki liderliği ile. Taklit edilemeyecek bir performans sergiledi. En son albümleri Warner etiketiyle çıkan “una realidad diferente”.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu