Yaşam

Çankaya Belediyesi’nde sertifikalı ilk yardım eğitimi

Çankaya Belediyesi, pınar evleri ve Aşık Veysel Manisiz Yaşam Merkezi’nde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı İlkyardım Eğitimi düzenledi. Çankaya Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı İlçe Halk Eğitim Merkezi ile iş birliği yaparak 3 kümede toplam 230 kişiye ilk yardım eğitimi verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı İlçe Halk Eğitim Merkezi ile iş birliği yapan Çankaya Belediyesi, 23 Mayıs’ta başlayıp 8 Haziran’a kadar süren eğitimlerle 230 kişiyi ilk yardım konusunda bilinçlendirerek, teste tabi tutulan katılımcıların İlkyardım sertifikası sahibi olmalarını sağladı. Yardım Belgesi. Sokullu Baharevi, Aşık Veysel Manisiz Yaşam Merkezi ve Ayrancı Baharevi’nde düzenlenen eğitimleri İlkyardım Eğitmeni Esra Kılıç verdi.

Maketler üzerinde kalp masajı uygulamalarının yapıldığı ilk yardım eğitimi ile acil yardım gerektiğinde profesyonel yardım ekipleri gelene kadar hastaya nasıl müdahale edileceği konusunda eğitim verildi. Yaralanma, boğulma ve zehirlenme durumlarında ne yapılması gerektiği konusunda maketlerle yine uygulamalı eğitim verildi.

Halk sağlığı konusunda çeşitli hizmetler sunan Çankaya Belediyesi’nin Milli Eğitim Bakanlığı İlçe Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle düzenlediği eğitimde eğitimci Esra Kılıç, ani kalp durması durumunda en yakınlarının nasıl müdahale edebileceğini uygulamalı olarak anlattı, ki bu toplumda oldukça yaygındır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu