Haber

Yüksel Mansur Kılınç: Sedat Vari Suç Örgütlerinin Milli İstihbarat Akademisi’ne Sızmalarına İzin Vermeyeceğiz

CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, AKP’nin MİT Başkanlığı’nı siyasi tartışmanın temeline çekmeye çalıştığını belirterek, “Milletin elinde asayiş ve istihbaratımızı tamamen temizleyeceğiz. Güvenlik teşkilatlarımız SADAT, SADAT gibi paralel suç örgütlerinden tamamen arındırılacak. SADAT ve SADAT gibi suç örgütlerinin Milli İstihbarat Akademisi’ne sızmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz” dedi.

‘Yükseköğretim Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’ bugün TBMM Genel Kurulu’nda görüşülüyor. Teklifin 7. maddesi Milli İstihbarat Akademisi’nin kuruluşunu düzenlemektedir. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Güvenlik ve İstihbarat Kurulu CHP Küme Sözcüsü Yüksel Mansur Kılınç, MİT Başkanlığı’nda Milli İstihbarat Akademisi kurulmasını olumlu bulduklarını söyledi.

“GÜVENLİK VE İSTİHBARAT KOMİSYONUNDAN TEKLİF KAÇIRILDI”

“İsteklilerin yönetmeliği TBMM’mize getirme biçimleri, teklifin komisyonda ele alınış biçimi düzenleme yapmaktan çok kurumlarımızı görüştürmek istediklerini gösteriyor” diyen Kılınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Daha da önemli bir eksiklik, bu teklifin TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu’nda görüşülmemesi ve komisyondan görüş alınmamasıdır. Böylece Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu’nun denetiminde bir kurumun akademisi kurulmasına yönelik düzenleme yapılmaya çalışılmıştır. komisyondan kaçırıldı.”

“MİT SİYASİ TARTIŞMA MERKEZİNE ÇEKİLMEYE ÇALIŞIYOR”

CHP’li Kılınç, MİT Başkanlığı’nın siyasi tartışma alanından çekilmeye çalışıldığını kaydederek, AKP’nin güvenlik kurumlarını siyasallaştırma politikasının bir örneğinin daha sergilendiğini kaydetti. Kılınç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu teklifi Meclis’e sunan AKP ve Saray, 20 yıllık iktidarlarında güvenlik alanında büyük tahribatlar yarattı. Terör örgütleri devletin kozmik odasına sokuldu. Devlet istihbaratı, emniyeti, jandarma. ve yargı paralel yapılanmalara teslim edilmiş, Fethullahçı Terör Örgütü unsurları, MİT Elektronik ve Teknik İstihbarat Başkanı MİT Başkanını tutuklamayı akıl edebilmişlerdir.

“SADAT’IN MİLLİ İSTİHBARAT AKADEMİSİNİ SIZDIRMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Güvenlik organizasyonlarımızı SADAT ve SADAT gibi paralel hata organizasyonlarından tamamen arındıracağız. SADAT’ın ve SADAT gibi suç örgütlerinin saray eliyle Milli İstihbarat Akademisi’ne sızma girişimlerine asla izin vermeyeceğiz.”

haberbaskil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu