Ekonomi

Veritone hisselerinin hedefi Roth/MKM tarafından iş sağlığındaki iyileşme nedeniyle yükseltildi

Perşembe günü Roth/MKM, Veritone (NASDAQ:VERI) için Nötr notunu korudu ancak fiyat hedefini 1,85$’dan 2,25$’a yükseltti. Bu ayarlama, Veritone’un dördüncü çeyrekte ve 2025’te tüm yıl için GAAP dışı karlılık potansiyeline işaret eden FY24 için finansal rehberliklerini açıklamasını takip ediyor. Şirketin mali durumunu güçlendirmek için aldığı önlemler arasında borç azaltma ve maliyet yapısında iyileştirmeler yer alıyor.

Şirketin 2024 mali yılına ilişkin tahmini, raporlanan bazda, yıldan yıla mütevazı bir büyümeye işaret ediyor. Bununla birlikte Veritone, ticari faaliyetlerini geliştirmek için attığı adımları özetledi. Bu önlemler, ilk çeyrekte yürürlüğe girmeye başlayan yıllık yaklaşık 10 milyon dolarlık maliyet tasarrufunu içeriyor. Ayrıca şirket, mevcut beklentilere dahil edilmemiş olan yazılım geliri sinerjilerinden de faydalanmayı bekliyor.

Veritone’un stratejik hamleleri, bugüne kadarki en büyük nitelikli boru hattının oluşturulmasını sağladı. Şirket ayrıca işe alım uygulamalarını küresel olarak genişletiyor ve 2023’te yaklaşık %11’den 2024’te %5’in altına düşmesi beklenen Amazon’a olan bağımlılığını azaltıyor. Bu çeşitlendirme çabası, sağlanan rehberlikle ilgili riskleri azaltmayı amaçlıyor.

Dijital sektörde Veritone, yıldan yıla %43’lük bir artışla önemli bir büyüme yaşadı. Benzer şekilde, medya ve eğlence segmenti de bugüne kadarki en yüksek rezervasyonlarını kaydetti. Şirket ayrıca kamu sektöründeki yeni iDEMS ürünlerinden de önemli gelir katkıları bekliyor ve bu sektörün yıldan yıla %40-50 arasında büyümesi öngörülüyor. Veritone bu büyümeyi sağlamak için bayilerden yararlanıyor.

Olumlu gelişmelere rağmen, yazılım geri dönüşünde ve kamu sektöründeki büyümede zorluklar devam ediyor. Roth/MKM analisti, 2024’ün ilk yarısının zorluklarla karşılaşmaya devam edeceğini, ancak ikinci yarının geçiş aşamasının sonunu işaret edebileceğini öne sürüyor.

Daha iyi gelir görünürlüğü ve ek maliyet tasarrufları bekleniyor, ancak firma Veritone hisseleri üzerinde daha yapıcı bir duruş benimsemeden önce daha istikrarlı yıllık yinelenen gelir rakamlarını bekliyor. Yeni fiyat hedefi, yaklaşık 137,5 milyon dolar olarak öngörülen FY24 gelirinin yaklaşık 1,7 katı bir gelir katsayısını yansıtıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu