Ekonomi

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, Apple’a savaş açtı: Bizi tehdit ediyorlar

Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan dünyanın en zengin iş insanı Elon Musk, tepki çeken ücretli tik ve işten çıkarma kararlarının ardından şimdi de ABD’li teknoloji devi Apple’ı karşısına aldı. Apple’a resmen savaş açtığını ilan eden Elon Musk, peş peşe çok konuşulacak tweetlere imza attı.

“NELER OLUYOR BURADA?”

Twitter hesabından, “Apple, Twitter’da reklam vermeyi büyük ölçüde durdurdu. Amerika’da ifade özgürlüğünden nefret mi ediyorlar?” diye yazan Musk, Apple CEO’su Tim Cook’u etiketleyerek “Neler oluyor burada?” kelamlarıyla seslendi.

“APPLE BAŞKA KİMİ SANSÜRLEDİ?”

Bununla da yetinmeyen Musk, blockchain tabanlı bir belge paylaşım ve ödeme ağı LBRY’nin kurumsal hesabından Apple’ın Covid-19 sırasında LBRY’nin arama filtrelerine müdahale ettiğini söyleyen bir tweet’i alıntıladı. Musk, “Apple başka kimi sansürledi?” diye sordu.

TWİTTER’DA ANKET BAŞLATTI

Epic Games’in Twitter’ı eleştirdiği bir videoyu alıntılayan Musk, daha sonra teknoloji devi için “Evet/Hayır” şeklinde anket açtı. Musk, ankette kullanıcılara, “Apple, müşterilerini etkileyen tüm sansür eylemlerini yayınlamalıdır” önermesini oylattı.

APPLE’A SAVAŞ AÇTI

Hızını alamayan Elon Musk, “Apple ayrıca Twitter’ı App Store’dan alıkoymakla tehdit etti, ancak nedenini bize söylemiyor” diye yazıp, kripto ve finans haberleri yayınlayan Watcher Guru’nun tweetini alıntıladı. Musk, “Apple’ın App Store’dan satın aldığınız her şeye gizli bir şekilde yüzde 30 vergi koyduğunu biliyor muydunuz” ifadelerini kullandı. ABD’li milyarder daha sonra bir internet meme’ini paylaşarak Apple’a savaş açtığını ima etti.

“APPLE, TWİTTER’I APP STORE’DAN KALDIRMAKLA TEHDİT EDİYOR”

Elon Musk, bir diğer paylaşımında ise “Ayrıca Apple, Twitter’ı App Store’dan kaldırmakla tehdit ediyor ama nedenini söylemiyorlar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu