Ekonomi

Ticaret Bakanlığı 60 Ticaret Uzman Yardımcısı İstihdam Edecek

Ticaret Bakanlığı 60 ticaret uzmanı yardımcısı istihdam edecek.

Bakanlığın Resmi Gazete’de yayımlanan duyurusuna göre, çeşitli mühendislik ve hukuk, iktisat, işletme, kamu yönetimi, maliye, uluslararası bağlantılar, istatistik, çalışma ekonomisi ve sanayi tahvilleri ve ekonometri alanlarından mezun olan 60 ticaret uzman yardımcısı alınacak. işe alındı

Yapılacak yazılı ve sözlü sınavlara başvurular 2-12 Haziran tarihleri ​​arasında e-Devlet (Ticaret Bakanlığı/Kariyer Kapısı) ve Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden dijital ortamda yapılabilecek. . Posta veya diğer formlarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar konuşma bölümlerinden yalnızca biri için başvuruda bulunabilirler.

Yazılı sınav 9 Temmuz’da Ankara’da yapılacak. Sınav yeri ve saati adayların sınav giriş belgelerinde belirtilecektir.

Sözlü sınav da Ankara’da yapılacak. Bu sınavın tarihi ve yeri ile yazılı sınav sonucu Bakanlığın kurumsal internet sitesinde (www.ticaret.gov.tr) ilan edilir.

Yazılı sınavda başarılı olabilmek için her bir konu grubundan 100 üzerinden en az 60 puan ve ortalamanın en az 70 olması gerekir. İlahiyat sınavında başarılı sayılabilmek için Giriş Sınavı Kurulu başkan ve üyeleri tarafından verilen puanların 100 tam puan üzerinden aritmetik ortalamasının en az 70 olması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu