Haber

Sorgun Belediyesi Öğrencilere ve İhtiyaç Sahiplerine Öğle Yemeği Verdi

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde öğrencilerin ve ihtiyaç sahibi vatandaşların öğle yemekleri Sorgun Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Sosyal belediyecilik alanındaki başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Sorgun Belediyesi, Nihat Orhan Gül Aşevi ile her gün 500 öğrenci ve 300 ihtiyaç sahibi vatandaşımızın sıcak yemek ihtiyacını ücretsiz karşılıyor. Öğrenciler her gün profesyonel ekipler tarafından özenle hazırlanan 4 çeşit yemekten yararlanmak için öğleden sonra Nihat Orhan Gül Aşçı’ya geliyorlar. Yemeklerden öğrencilerin yanı sıra hasta, engelli, yaşlı ve yetim vatandaşlar da yararlanıyor. Sorgun Belediyesi ekipleri her gün 300 haneye ulaşarak vatandaşların sofralarına sıcak yemek ulaştırıyor.

Hem öğrenciler hem vatandaşlar memnun

Her öğleden sonra aşevine geldiğini ve 4 çeşit yemekten faydalandığını söyleyen öğrencilerden Muhammet Rıdvan Gülen, “Öğle molalarında aşevine geliyorum ve ücretsiz yemek yiyorum. Yemekler servis ediliyor. Her gün yapılıyor ve çok lezzetli. Biz para harcamıyoruz, başkanımıza teşekkür ediyoruz.” söz konusu.

Öğrencilerden Mehmet Şahan, “Öğle tatilinde arkadaşlarımızla aşevine geliyoruz, 4 çeşit yemek var. Yemeğimizi yiyip okula dönüyoruz. Yemekleri çok beğeniyoruz.”

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci’ye desteklerinden dolayı teşekkür eden öğrencilerden Aysima Şahin, “Aşçıda 3-4 çeşit yemek var, öğlen molalarında arkadaşlarımızla gelip yeriz. Bazen gelip yeriz. Akşamları çok memnunuz, yemekleri çok beğeniyoruz.”

Her gün yemek çıkıyor

Nihat Orhan Gül Aşevi’nde günlük 800 öğrenci ve ihtiyaç sahibi vatandaşın gıda ihtiyacının karşılandığını belirten Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, “Bu aşevinde her gün 500 öğrenciye öğle yemeği veriyoruz. Bu sayı bazen 600’e çıkabiliyor. Buradaki bazı öğrencilerimizin öğle yemeğini taşıması gerekiyor.” öğrenci. Aynı zamanda vatandaşlarımız ihtiyaç duydukları zaman buraya gelip öğle yemeği yiyebilirler. Öte yandan her gün buradan 300 yaşlımıza yemek gönderiyoruz. Bu yemekler ücretsiz olup, çalışanlarımız yemekleri yaşlılarımızın evlerine ulaştırmaktadır. Bu aşevini yaptığımız için hem biz hem de öğrencilerimiz çok mutlu. Onların iyi çalışıp başarılı olmalarını istiyoruz” dedi. -YOZGAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu