Haber

Muş Valisi Avni Çakır Malazgirt ilçesini ziyaret etti

Muş Valisi Avni Çakır, Malazgirt ilçesini ziyaret ederek Tarım Makinaları İhtisas Sanayi Sitesi (TARMİSS) esnafı ve vatandaşlarla buluştu.

Malazgirt’e giden İl Emniyet Müdürü Serkan Kahraman ve Çakır, Kaymakam Göksu Bayram, Belediye Başkanı Cengiz Altın, İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kamil İncebacak, İlçe Emniyet Müdürü İlker Ekşi, TARMİSS Lideri Abdullah Yoldaş, esnaf. ve vatandaşlar karşıladı.

Yentür ve Yoldaş’tan TARMISS’teki çalışmalar hakkında bilgi alan Çakır, tarım ilçesi olan Malazgirt’te tarım aletleri üreten esnafı önemsediklerini söyledi.

Sitede tarım makineleri üreten 12 işyerinin bulunduğunu belirten Çakır, “Türkiye’nin önde gelen firmaları ile aynı kalitede ürün ve ekipman üretiyorlar. Burada ziyaret ettiğimiz esnafların bizden altyapı konusunda talepleri var. İnşaat dönemi başlayınca biz de inşaata başlıyoruz.” Altyapı sorununu çözeceğiz, mülkiyet sorununu da çözeceğiz.” “Bakanlığımızın ilgili yetkilileriyle görüşeceğiz.” söz konusu.

Tarım ve hayvancılık ülkesi Muş’ta özellikle Malazgirt ve Bulanık’ın önemli ilçeler olduğunu vurgulayan Çakır, bu nedenle tarım makinelerine daha fazla ihtiyaç duyacaklarını belirtti.

Yatırım imkanlarının artması açısından esnafın taleplerini önemsediklerini kaydeden Çakır, “İnşallah hep birlikte Malazgirt ve Bulanık’ı sadece Muş’un değil, Doğu Anadolu Bölgesi’nin tarımda lider ilçeleri haline getireceğiz. Bu anlamda arkadaşlarımızın tüm taleplerine duyarlıyız. Hepsine hayırlı uğurlu olsun, başarılar dilerim.” dedi.

Yeni yapılan otogarı arkadaşlarıyla birlikte inceledikten sonra Malazgirt Belediyesi’ne giderek Altın’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Çakır, ardından İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu