Ekonomi

Lise öğrencisinden bıçaklı saldırı: 1 öğrenci öldü, 5 kişi yaralandı

Uyuşturucu bağımlısı olduğu öne sürülen 17 yaşındaki YBB, daha önce öğrenci olduğu Aydınlar Mahallesi Hürriyet Caddesi Şehit Erhan Dural Anadolu Lisesi önünde çevredekileri rahatsız etmeye başladı.

Bu sırada Ankara’da üniversitede okuyan 22 yaşındaki Filistin vatandaşı Omar A.’ya “Bana küfür ettin” diyerek saldıran öğrenci, “Seni tanımıyorum. Neden küfür edeyim?” Ömer A.’yı bıçakla çeşitli yerlerinden yaraladı.

Daha sonra uyuşturucunun etkisiyle kontrolünü kaybettiği iddia edilen saldırgan, 11 yaşındaki Alperen Palta, EE, YB, 10. sınıf öğrencisi İ.CA ve 9. sınıf öğrencisi STY’yi okulun çeşitli yerlerinde yaraladı.

Saldırgan öğrenci, öğretmen ve veliler tarafından etkisiz hale getirilerek olay yerine gelen polis ekiplerine teslim edildi.

29 Mayıs Devlet Hastanesine kaldırılan öğrencilerden Alperen Palta hayatını kaybetti.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanan YBB, çıkarıldığı hakim tarafından tutuklandı.

Depremzede öğrencinin cenazesi Kahramanmaraş’ta toprağa verilecek

Keçiören Adli Tıp Kumu’nda yapılan otopsinin ardından cenazesi ailesine teslim edilen öğrenci Alperen Palta’nın depremzede olduğu ve ailesiyle birlikte Kahramanmaraş’tan Ankara’ya gelip burada eğitimine devam ettiği öğrenildi.

Adli Tıp Kurumu önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Palta’nın kuzeni Mücahit Demir, “terör salan saldırganın okul çıkışı herkese saldırdığını” söyleyerek son olarak kuzeni Alperen’i kalbinden bıçakladı.

Demir, “Depremden kaçıp Kahramanmaraş’tan gelmişlerdi. Kahramanmaraş’taki evleri orta derecede hasarlı ve oturulamaz durumda. Yaklaşık iki haftadır Ankara’dalar. Daha önce Antalya’ya gitmişlerdi. Ankara’ya okul nedeniyle geldiler. Böyle bir şey Ankara’da bizim başımıza geldi Alperen çok yumuşak huyluydu kimseye dokunmazdı okuldan eve evden okula giderdi öyle bir insandı.” dedi.

Palta’nın cenazesinin Kahramanmaraş’ta toprağa verileceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu