Teknoloji

Instagram’a Myspace günlerini hatırlatan yeni bir özellik geliyor

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram hesabıyla sosyal ağa eklenen yeni bir özelliği duyurdu. Kullanıcılar çok yakında favori bir şarkının 30 saniyelik kısa bir klibini herkesin duyması için doğrudan Notes’a gönderebilecek.

Instagram Notlarını bilmeyenler için söyleyelim; Mesajlar kısmında profil fotoğraflarının üstünde durum mesajlarının göründüğü kısımdan bahsediyoruz. Bu özellik bize insanların MySpace hesaplarında müzik paylaştığı günleri hatırlatıyor. Ancak siz mesajınızı girer girmez müziğin otomatik olarak mı çalacağı yoksa insanların önce bildirime mi dokunması gerekip gerekmediği bilinmiyor.

Şarkı eklemek çok kolay görünüyor. Instagram Yardım Merkezi’ne baktığınızda tek yapmanız gereken, not yazmadan önce nota simgesine dokunmak . Ardından parçayı seçip yayınlıyorsunuz, hepsi bu. İnsanlar dilerlerse şarkıya eşlik edecek küçük bir başlık da ekleyebilirler.

Müzik güncellemesinin yanı sıra, Instagram Notes’un yakında İngilizce dışındaki dilleri de çevirebileceği söyleniyor. Kullanıcılar bir ” Çeviriyi gör” uyarısını görmeye başlayacaktır. Tahmin edeceğiniz gibi söz konusu yere dokunduğunuzda metin hızlı bir şekilde okuyabileceğiniz bir dile çevrilecektir.

Bu araç, gönderi açıklamalarından yorumlara kadar platformun diğer bölümlerinde zaten mevcuttur. Meta aslında önceden var olan bir işlevi uygulamanın başka bir bölümüne getirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu