Haber

İngiltere Dışişleri Bakanı Docherty, Dışişleri Bakan Yardımcısı Bozay ile Görüştü

İngiltere’nin Avrupa’dan Sorumlu Devlet Bakanı Leo Docherty, Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay ile bir araya geldi. Bakan Docherty, “Yıkıcı depremlerin ardından Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay’a taziyelerimi ilettim. İki dost ülke, İngiltere ve Türkiye arasındaki ortaklığı NATO müttefikleri olarak ülkelerimizin daha güvenli ve güvenli olması için nasıl güçlendirebileceğimizi görüştük. daha müreffeh.”

İngiltere’nin Avrupa’dan Sorumlu Devlet Bakanı Leo Docherty bugün Ankara’ya geldi. Ankara temasları öncesinde Anıtkabir’i ziyaret eden Docherty, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu ve Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay ile görüşen Bakan Docherty, sosyal medya hesabından şu bilgileri paylaştı:

“Yıkıcı depremlerin ardından Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay’a taziyelerimi ilettim. İki dost ülke, NATO müttefiki olarak İngiltere-Türkiye ortasındaki bağlı ülkelerimizi daha güvenli ve müreffeh hale getirmek için nasıl güçlendirebileceğimizi görüştüler.”

Docherty Türkiye ziyaretine dün İstanbul’dan başladı. İlk olarak Koç Üniversitesi Hücre İskeleti Araştırma Laboratuvarı’na giderek Hücre Laboratuvarı’nın (CytoLab) kurucusu oldu ve İngiltere Newton Fonu’ndan yararlandı. Elif Işık, Fırat Karalar’ı ziyaret etti. İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Jill Morris ile İstanbul Başkonsolosluğu’na giden Docherty, 2003’teki baskınlarda hayatını kaybeden Başkonsolosluk personelini de andı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu