Ekonomi

Home Depot, SRS Distribution’ın satın alındığını doğruladı, toplam adreslenebilir pazarın 1 trilyon dolara çıkmasını bekliyor

Perşembe günü Home Depot (HD), SRS Distribution’ı 18.25 milyar dolara satın alma niyetini açıklayarak, müşteri tabanını inşaatçılar ve çatı kaplama uzmanları gibi profesyonelleri de kapsayacak şekilde genişletme çabalarında bugüne kadarki en önemli adımını attı.

Bu girişim, büyük ölçüde devam eden yüksek enflasyona karşılık tüketicilerin kısıtlı harcamaları nedeniyle ev yenileme sektörü kademeli bir toparlanma yaşarken, perakende devinin gelirlerini artırma planının bir bileşenidir.

Sonuç olarak, Home Depot’un ev geliştirme projelerini kendileri üstlenen müşterilere yönelik segmenti zorluklarla karşılaştı ve şirketin gelir için inşaat firmaları, müteahhitler ve onarım uzmanları dahil olmak üzere profesyonel müşterilere yapılan satışlara bağımlı hale gelmesine neden oldu.

Home Depot, çatı kaplama uzmanları ve bahçe tasarımcıları da dahil olmak üzere çeşitli profesyonel müşterilere hizmet veren SRS Distribution’ı satın alarak potansiyel pazarını yaklaşık 50 milyar dolar genişletmeyi ve genel pazar fırsatını tahmini 1 trilyon dolara yükseltmeyi hedefliyor.

Home Depot CEO’su Ted Decker, “SRS, konut inşaatında yer alan müşterilerle ilerlememizi hızlandıracak güçlü ve karlı bir temel oluşturdu” dedi.

Anlaşma, SRS’nin uzman profesyonel satış gücünü ve şantiyelere doğrudan teslimat için araç koleksiyonunu Home Depot’un ABD genelinde 2.000’den fazla perakende satış noktası ve dağıtım merkezinden oluşan geniş ağıyla birleştiriyor.

Satın alma işlemi Home Depot’un bir iştiraki tarafından, mevcut nakit ve borç alınan fonların bir karışımı kullanılarak gerçekleştirilecek ve işlemin 2024 mali yılının kapanışına kadar tamamlanması hedefleniyor.

Bu makale AI teknolojisinin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu