Haber

Hollanda’da Türkiye ile dayanışma amacıyla İstiklal Marşı katedralin çanıyla çalındı.

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremler nedeniyle Türkiye ile dayanışma amacıyla Hollanda’nın Zwolle kentindeki Peperbus Katedrali’nin çanıyla İstiklal Marşı çalındı.

Hollanda’nın Zwolle şehrinin simge yapılarından biri olan De Peperbus Katedrali, Türkiye ile dayanışma amacıyla bugün yerel saatle 11.30’da İstiklal Marşı’nın ezgisini şehre seslendirdi.

Öte yandan, Hollanda’daki Katolik kiliseleri, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için “Müslümanlarla dayanışma” temasıyla Cuma namazı vaktinde çanlarını çaldı.

Zwolle Belediye Başkanı Peter Snijders, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye’de deprem bölgesinde yakınları bulunan Zwolle sakinlerinin büyük ölçüde etkilendiğini belirterek, depremle dayanışma için kentteki Hollanda Diyanet Vakfı Ulu Camii’ni ziyaret etti. Türkiye ve Türk halkına taziyelerini iletin.

Zwolle Belediyesi, Hollanda Kızıl Haçı’nın Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için başlattığı kampanyaya kentte yaşayan her bir kişiye 1 Euro olmak üzere toplam 132 bin 500 Euro bağışlayacağını duyurdu.

haber-onikisubat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu