Haber

Hatay Milletvekili Güzelmansur: ‘Esad’la Görüşün’ Dedik Diye Bizi Topa Tutanlar, Bunca Zarar Yaşattıkları Halkın Yüzüne Nasıl Bakacaklar

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, iktidar tarafından da Suriye ile görüşmelerin başlaması tarafında görüşlerin gelmesi üzerine, “Çok geç de olsa doğru bir adım. Yalnız ‘Esad’la görüşün’ dedik diye bizi topa tutanlar, şimdi bizim yüzümüze nasıl bakacaklar? Bunca maddi manevi zarar yaşattıkları halkın yüzüne nasıl bakacaklar?” dedi.

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur TBMM Genel Kurulu’nda dünkü birleşimde Suriye ile ilişkilere değindi. İktidar kanadından gelen ve Mısır’ın akabinde artık Suriye ile de görüşülmesi istikametindeki görüşleri anımsatan Güzelmansur şöyle konuştu:

“HATAY, BU KRİZİN FATURASINI EN AĞIR ÖDEYEN İLLERDEN BİRİ OLDU”

“12’nci yılına yaklaşan Suriye krizinde, iktidarın izlediği yanlış politikalar, Türkiye’nin iktisadından, toplumsal hayatından, güvenliğinden çok şeyler götürdü. Seçim bölgem olan Hatay, bu krizin faturasını en ağır ödeyen vilayetlerden biri oldu. İhracatı, ticareti, nakliyesi ziyan gördü. Riskli vilayet ilan edildi, yatırım gelmedi. Geliri küçüldü; yoksulluğu, işsizliği arttı. Yıllardır iktidara sesleniyoruz ‘Suriye’de gittiğiniz yol yol değil. Esad’la görüşün, Suriye’de barışı sağlayın’ dedik. Ama iktidar ve şürekası bizi dinlemediler, tam tersi bize bir sürü suçlamalar yönelttiler.

” ‘ESAD’LA GÖRÜŞÜN’ DEDİK DİYE BİZİ TOPA TUTANLAR, ARTIK BİZİM YÜZÜMÜZE NASIL BAKACAKLAR?”

Şimdi aynı çevreler sevinçle Esad’la görüşüleceğini, barışılacağını yazıyor. Çok geç de olsa doğru bir adım. Yalnız ‘Esad’la görüşün’ dedik diye bizi topa tutanlar, şimdi bizim yüzümüze nasıl bakacaklar? Bunca maddi manevi zarar yaşattıkları halkın yüzüne nasıl bakacaklar? Çok merak ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu