Teknoloji

Elon Musk: Paralı Mavi Tik Yeniden Kullanılabilir Olacak

Adeta Elon Musk’ın bakkalı haline gelen dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Bundan birkaç gün önce askıya alınan Twitter Blue isimli abonelik sistemi ile ilgili Elon Musk‘tan yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklama, Twitter Blue’nun ne vakit yeniden kullanılabilir olacağını gözler önüne seriyor.

Twitter Blue, platformun aylar evvel duyurduğu bir özellikti. Kullanıcılar, bu abonelik sistemi sayesinde bazı ayrıcalıklara sahip oluyorlardı. Elon Musk sonrası periyotta ise Twitter Blue abonelerinin doğrulanmış hesap rozeti de alabilecekleri açıklandı. Fakat parayı veren herkesin mavi tik alması, kimin gerçek kimin düzmece hesap olduğu karmaşasını doğurdu. Hal bu türlü olunca da Twitter Blue’nun askıya alınmasına karar verilmişti.

Twitter Blue, 29 Kasım’da yine kullanıma açılacak

Elon Musk tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda, “Twitter’ın doğrulama sistemi 29 Kasım’da yeniden başlatılacak.” sözünün kullanıldığını görüyoruz. 

Doğrulanmış hesap rozetini aldıktan sonra isim değiştirmek isteyen kullanıcının beklemesi gerekecek!

Doğruladıktan sonra insanların isimlerini değiştirmelerine izin verecek misiniz?” biçiminde bir soru yönelten bir kullanıcıya cevap veren Elon Musk, “Doğrulanmış adınızı değiştirmek, adın Hizmet Şartları’na uygunluğu Twitter tarafından onaylanana kadar onay işaretinin kaybolmasına neden olacaktır.” sözlerini kullandı.

29 Kasım, Twitter’daki gerçek-sahte hesap kavgalarını sona erdirecek bir tarih olabilir üzere görünüyor. Fakat her şeye karşın, doğrulanmış hesap rozetinin bundan sonra parayla alınabilecek olması, riskin asla sıfıra inmeyeceği anlamına geliyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu