Haber

Depremzedelere çorbayı 70 liradan satan tesisin girişinde belediyeden çorba

ADANA’nın Ceyhan ilçesinde belediye, bir bardak çorbayı 70 TL’den satan işletmeye kapısında 24 saat depremzedelere sıcak çorba, ekmek, su, sandviç, meyve suyu ve kek ikramında bulununca işletme indirime gitti. Çorbanın fiyatı 5 TL.

Adana-Gaziantep karayolu üzerindeki bir huzurevinin depremzedelere bir tabak çorbayı 70 TL’ye satması sosyal medyada tepkilere neden oldu. Bunun üzerine Adana’nın Ceyhan Belediyesi ekipleri işyerinde inceleme yaparak uyardı. Ticaret Bakanlığı da 1 milyon 860 bin TL ceza verdi. Daha sonra işletme çorbayı 25 TL’ye düşündü. Ceyhan Belediyesi, kontrolün ardından afet bölgesinden gelen vatandaşlara dinlenme tesisi girişinde 24 saat sıcak çorba, ekmek, su, sandviç, meyve suyu ve pasta gibi birçok ikramda bulunmaya başladı. Çorbanın fiyatını bu kez 5 TL indiren firma, parası olmayanlara ücretsiz ikram etmek zorunda kaldı.

FIRSATLARA İZİN VERMEYECEĞİZ

Depremzedelere ücretsiz ikramda bulunan grupları ziyaret eden Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Fazilet, “İyi niyetimizi suiistimal edenlere, halkımızın acılarından yararlanmaya çalışanlara karşı kanunun bize verdiği tüm yetkileri kullanacağız. Zaten acı içinde olan milletimizi daha fazla kimsenin incitmesine izin vermeyeceğiz, fırsatçılığa asla göz yummayacağız, “Aziz milletimizi inciten herkesin karşısında duracağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu