Ekonomi

Continental’den işten çıkarma planı

Continental’den yapılan açıklamada şirketin 2025’ten itibaren yıllık 400 milyon euro maliyet tasarrufu sağlamayı planladığı belirtildi.

Bunu başarmak için işten çıkarmalar da dahil olmak üzere tüm birimleri ve tüm seviyeleri kapsayan geniş bir yelpazede önlemler geliştiren şirket, işten çıkarmaların kesin sayısının henüz belli olmadığını vurguladı.

Continental’in otomotiv sektöründen sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Philipp von Hirschheydt, konuya ilişkin değerlendirmesinde, tedbirlerin otomotiv sektörünün rekabet gücünü güçlendirmek açısından önemli olduğunu vurgulayarak, “Bu nedenle tüm fonksiyonları değerlendiriyoruz. Verimliliği ve etkinliği önemli ölçüde artırmak için satıştan araştırma ve geliştirmeye ve üretime kadar tüm süreçleri açık fikirlilikle yürütüyoruz.” ” ifadesini kullandı.

Alman basınında yer alan haberlerde Continental’in otomotiv bölümünde planlanan işten çıkarma sayısının 5.500 civarında olabileceği ve bunların 1.100’den fazlasının şirketin Almanya’daki 30 lokasyonunda gerçekleşeceği iddia edildi.

Grubun 2022 sonu itibarıyla 57 ülkede 200 bin kişiye istihdamı bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu