Haber

CHP’li Başarır, Bakan Nabati’yi görüşmeye çağırdı

CHP Mersin Milletvekili Ali Uzman Başarır, AKP’den Mersin Milletvekili seçilen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye, “Gelin karşılıklı görüşelim. Mersin’i konuşalım, ekonomiyi konuşalım, yoksulluğu konuşalım, hadi görüşelim” dedi. Gençler Neleri doğru neyi yanlış yaptığınızı tartışalım Neleri yanlış yaptığınızı görelim Ortaya koyduğunuz çalışmaları memleketin durumunu anlatın Mersin ve Türkiye kararı ben vereyim Bugün konuşarak-tartışarak , tweet atmıyorum. ‘Tartışma usulü’ dedin, hadi Nabati, cesaretin varsa 3 saatte istediğin yere gelirim. Ankara, Mersin, Şanlıurfa’da. Buyurun’ diye seslendi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin sosyal medyadaki paylaşımlarına tepki gösterdi. Nebati’nin paylaşımlarına çektiği videoyla yanıt veren Başarır, şunları söyledi:

“Tartışma adabından bahsetmişsiniz, birlikte tartışıyorsunuz. Çok güzel ama başkanınız böyle bir durumu asla kabul etmedi, Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun huzuruna çıkmadı. Ancak sizin tartışma adabı dediğiniz şeye göre bu demek oluyor ki. sende bu yürek var bak şu an sandıktayım senin memleketin Şanlıurfa’ya gidiyorum can güvenliğim için ama hemen dönerim mersin’e gelirim ankara’ya gelirim sen gelirsin Şanlıurfa’ya.

Birbirimizi tartışalım. Mersin’i konuşalım, ekonomiyi konuşalım, yoksulluğu konuşalım, gençliği konuşalım. Neyi doğru neyi yanlış yaptığınızı tartışalım. Hadi bakalım, sen bana işlerinden, memleketin durumundan bahset, ben de sana; Mersin ve Türkiye karar versin. Bugün tweet atarak değil konuşarak-tartışarak. ‘Tartışma usulü’ dedin, hadi Nebati, cesaretin varsa çabuk, istediğin yere 3 saate gelirim. Nerede isterseniz Ankara, Mersin veya Şanlıurfa. Hadi bakalım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu