Haber

Belgrad Ormanında Yangın Denetimi Yapıldı

Polis ekipleri, genellikle yükselen sıcaklıklarda çıkan yangınları önlemek için Belgrad Ormanı’nda denetim yaptı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Polisliği Şube Müdürlüğü, Çevikuvvet Köpek Eğitim Merkezi ve atlı birlikler Fatih Çeşmesi Mesire Alanı’nda vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıttı.

Toplumla Güçlendirilmiş Şube Müdürlüğü’nden Komiser Cihan Ateş, basın mensuplarına ormanları bilgilendirme ve kontrol etme konusunda üzerlerine düşen görevi yaptıklarını söyledi.

Yangınları önlemek için insanları bilgilendirdiklerini ifade eden Ateş, “Bu orman yangınlarına neden olan cam parçaları büyüteç görevi görerek ormanlarda yangınlara neden oluyor. Vatandaşları bu konuda bilgilendiriyoruz. Aynı zamanda TOMA araçlarımız da yanıyor. 7/24 ormanımızda çalışıyorlar.Olabilecek en ufak bir tehlikeye karşı yeterliler.Donanımı ile işinin başında.” söz konusu.

“Kontrollerin devam etmesini istiyorum”

Piknikçilerden Veysel Seymen, kontrollerin kusursuz olduğunu söyledi.

Denetimlerin devam etmesi gerektiğini dile getiren Seymen, “Vatandaşlar olarak biraz dikkatli olmamız gerekiyor. Çöpümüze, ateşimize, çakmağımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Bir sıkıntı yok. Denetimlerin devam etmesini istiyorum. Izgaralar olmasın. yakılmak. Ormanlarımızı korumamız lazım.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu