Haber

Bayraklı depremzedelerin tek yürek oldu

Bayraklı Belediyesi’nin Türkiye’yi etkisi altına alan depremin ardından başlattığı yardım seferberliği çığ gibi büyüdü. Paketleme süreçlerinde 200’e yakın vatandaş gönüllü olarak hizmet verirken, TIR’lar dolusu ihtiyaç malzemesi de hava, deniz ve kara yoluyla bölgeye ulaştırıldı. Bayraklı Belediyesi’ne ait bir ambulans da acil tıp teknisyenleri ile birlikte kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Hatay’a gönderildi. Son 48 saatte; 43 bin giyim eşyası, 30 bin çocuk bezi, 1000 koli gıda, 22 bin gıda maddesi, 10 bin battaniye/yorgan ve binlerce acil durum malzemesi toplanarak deprem bölgesine teslim edildi.

HAVA-DENİZ VE KARA YARDIMI HAREKETLİLİĞİ

Tarihinin en büyük doğal afetlerinden birini yaşayan Türkiye’de kalpler deprem bölgesinde kurtarılmayı bekleyen vatandaşlar için atarken, Bayraklı’da yardım seferberliği aralıksız devam ediyor. Belediyenin yardım çağrısına kulak veren binlerce Bayraklılının ortak aklıyla toplanan tırlar dolusu ihtiyaç malzemesi, 200’e yakın işçi ve gönüllülerden oluşan bir orduyla paketlenerek hava, deniz ve kara yoluyla deprem bölgesine gönderildi.

BAYRAKLI’NIN SAĞLIK ÇALIŞANI HATAY’DA

Son 48 saatte; 43 bin giyim eşyası, 30 bin bebek bezi, 1000 mama, 100 bebek bakım malzemesi, 27 bin hijyen malzemesi, 10 bin battaniye/yorgan, 22.000 gıda maddesi, bine yakın ısınma ve barınma malzemesi, 488 aydınlatma malzemesi, 659 çift ayakkabı ve 7 çadır deprem bölgesine teslim edildi. Bayraklı Belediyesi’ne ait tam donanımlı ambulans kurtarma çalışmalarına katılmak üzere acil tıp teknisyenleri ile birlikte Hatay’a gönderildi.

“ACILARIMIZI PAYLAŞARAK AZALTACAĞIZ”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Tarihin en büyük felaketlerinden birini yaşıyoruz. Ülke olarak bu acıyı paylaşarak, birlik ve beraberlik duygusuyla azaltabiliriz. Bayraklı olarak depremzedelerimiz için seferber olduk. Halkımızın katkılarıyla deprem bölgelerine binlerce acil durum malzemesi ulaştırdık ve bu çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

havsahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu