Haber

Bahri Tanrıkulu Taekwondo Federasyonu Başkan Adayı

Tekvando Federasyonu Başkan adayı olduğunu açıklayan Bahri Tanrıkulu, Bursa’da sporcular ve antrenörlerle bir araya geldi.

15 Temmuz Şehitlerini anma etkinlikleri çerçevesinde Bursa’da düzenlenen Yıldızlar Tekvando Türkiye Şampiyonası için Bursa’ya gelen Tekvando Federasyonu lider adayı Bahri Tanrıkulu, bir dizi ziyarette bulundu. 3 kez dünya şampiyonu, ayrıca Gençlik ve SporBakanlık danışmanı Bahri Tanrıkulu düzenlediği toplantı yemeğinde teknik direktörlere seslendi.

Bahri Tanrıkulu, 2024 federasyon seçimlerine aday olduğunu belirterek, “Tekvandoda 3 kez dünya şampiyonu oldum. 2012 Londra Olimpiyatları’nda aktif sporculuğumu sonlandırdım. Şu anda Spor Bakanlığı’nda danışman olarak çalışıyorum. her zaman sporun içindeydi.ankara ve istanbulda spor salonlarım var.gençlere hizmet etmeye devam ediyoruz.spor kariyerimi bitirdikten sonra federasyon başkan adaylığımı koydum.2021 yılında yapılan federasyon seçimlerinde federasyon lider adayı oldum. Şu anki federasyonumuz 21 yıldır başkanlık yapıyor.Artık bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşündük.Onun için bu yola çıktık.Camiadaki teknik direktör arkadaşlarımız bizi karşılıyor.Her geçen gün takımımızı geliştiriyoruz. 2024 yılında yapılacak seçimlerde federasyonun lider adayı.Grubumuz günden güne büyüyor.Cemaatimizin desteği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühü ile 2024 yılında federasyon başkanı olmak istiyorum. neden Bursa’ya geldik. Yıldızlar Türkiye Şampiyonası, 15 Temmuz Şehitleri anısına Bursa’da düzenleniyor. Oyuncularımız Türkiye’nin her yerinden geliyor. Bursa’da bize destek olan birçok hocamız var. 4 gün boyunca bizleri burada ağırlayan hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki seçimleri kazanarak Türk Tekvandosunu daha uygun yerlere taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

Bahri Tanrıkulu’nun ana sponsorluğunu her türlü desteği vererek üstlenen iş adamı Ahmet Öksüz, “Manisa’dan Bursa’ya gelerek Bahri beye destek olmak istedik. Ticari faaliyetlerimizin yanında tekvandoya da takviyeler yapıyoruz. Her zaman yapmaya devam edecek.Lider adayımız Bahri, “2024 yılında kendisini Taekwondo Federasyonu lideri olarak görmek istiyoruz. Spora ve sporcuya desteğimiz ve desteğimiz her zaman devam edecek.” – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu