Ekonomi

Ankara bu iddiayı konuşuyor: Emekli maaşı ve bayram ikramiyesinden sonra asgari ücret yolda.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir televizyon programında verdiği müjdeli haberin ardından asgari emekli maaşı 7500 TL’ye, Ramazan ve Kurban Bayramı’nda ödenecek ikramiyeler ise yüzde 82 artışla 2000 TL’ye çıkarıldı.

SEÇİM ÖNCESİ TABAN FİYATI ARTIRMA YOLUNA İLİŞKİN TALEP

14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesi asgari ücrete zam yapılacağı iddiası Ankara kulislerinde ciddi bir şekilde dillendirilmeye başlandı.

BAKANLIĞIN REDDİ, “İŞARET” OLARAK DA YORUMLANIR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in taban fiyata orta düzeyde zam yapılmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Zam beklemiyorum. Olağanüstü bir durum olursa düşünülebilir. Ara zam yapılmayacaktır. Bakanlık tarafından dakikalar içinde yapılan yazılı açıklamada “asgari ücret” yalanlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Günümüzde yeni gibi hizmet veren asgari ücretle ilgili bazı internet siteleri, haberler bulunur. Bakanımız asgari ücretle ilgili yeni bir açıklama yapmadı. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.” Bakanlığın bu açıklaması özellikle sosyal medyada “Asgari ücrete de zam yapılabilir” şeklinde yorumlanıyor.

TEMMUZ ARTIŞI ERKEN ALINABİLİR

Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu yılki taban fiyatı açıklarken “Beklenmedik bir tabloyla karşılaşırsak geçen yıl olduğu gibi bir ara düzenleme yapmaktan çekinmeyeceğiz” açıklaması sık sık dile getiriliyor. Temmuz ayında yapılması beklenen artışın ertelenebileceği söyleniyor.

haber-bahce.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu