Yaşam

Aile dizisinde İbrahim kimdir, kimler oynamaktadır? Ailesi İbrahim Soykan (Levent Ülgen) kimdir, kaç yaşında, nerelidir?

Aile yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği, ilk bölümü 7 Mart 2023’te yayınlanan, yönetmenliğini Ahmet Katiksız’ın yaptığı Türk televizyon dizisidir. Aile dizisinde İbrahim kimdir, kimler oynamaktadır? Ailesi İbrahim Soykan ( Levent Ülgen ) kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? Detaylar sizlerle…

AİLESİ İBRAHİM KİMDİR?

İBRAHİM SOYKAN (LEVENT ÜLGEN)

Aslan’ın amcası. İbo olarak da bilinir. O zamanlar ailenin reisi oydu, kardeşi değil.

Yusuf’un gidişini hâlâ hazmedememektedir. Bu nedenle hak ettiğini almak için Soykanlarla kıyasıya bir rekabete girer. Aslan’ın bütün işlerine taş koymaya çalışır.

AİLESİ İBRAHİM SOYKAN KARAKTER KİMDİR?

Aile dizisinde İbrahim Soykan karakterini canlandırmıştır. Levent Ülgen“Canlandırıyor.

LEVENT ÜLGEN KİMDİR?

Ömer Levent Ülgen (d. 8 Ağustos 1962, Konya), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu ve televizyon sunucusu.

Ankara İnönü Lisesi, ODTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü ve ardından Hacettepe Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Tiyatroya Erkan Yücel’in Ankara Halk Tiyatrosu’nda başladı. Atçalı Kel Mehmet’te figüran olarak başladığı tiyatro kariyerine hem çocuklar hem de yetişkinler için çeşitli oyunlarda farklı rollerle devam etti.

Erkan Yücel’in vefatından sonra birçok sanatçı gibi Ankara Halk Tiyatrosu’ndan ayrılarak Rutkay Aziz yönetimindeki Ankara Sanat Tiyatrosu’na katıldı. Bu tiyatroda çeşitli oyunlarda yer alırken Hacettepe Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde okumaya hak kazandı. Mezun olduktan sonra Devlet Tiyatrolarında oyuncu ve yönetmen olarak çalışmaya başladı. Bu süre zarfında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

2002-2006 yılları arasında yayınlanan En Son Babalar Duyar dizisinde canlandırdığı “Kötü Damat Kadir” rolüyle tanındı. Bu karakter ve özellikle ağzında tuttuğu “Hallederiz” repliği o kadar beğenildi ki bir süre sonra hem karakter hem de Ülgen’in adı “Hallederiz Kadir”de karşımıza çıktı. Aynı zamanda tiyatro sanatçısı olan Tülay Bursa ile bir süre evli kalan Ülgen, Ankara ve İstanbul’da tiyatro ve sinema çalışmalarına devam etmektedir. Bir dönem TRT 1’de yayınlanan Bir Söz Bir Süreç adlı yarış programını da sundu.

STK’ların çalışmalarında aktif olarak yer alan Ülgen, 2007 yılından bu yana her yıl gönüllü olarak Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nin klasik Nazım Günleri’nde Yılmaz Onay tarafından okuma tiyatrosu olarak sahnelenen Nâzım Hikmet oyunlarında gönüllü olarak yer almaktadır. 2007. 2008-2012 yılları arasında Kanal D ve Star TV’de yayınlanan Akasya Durağı dizisinde “Sinan Kaya” karakterini canlandırdı. 2013 yılında ATV’de yayınlanan Bizim Okul dizisinde “Kimyager Zeroci Ziya” karakterini canlandırmıştır. Dizi kısa sürede ekranlara veda etmiştir. 2015-2017 yılları arasında Star TV’de yayınlanan Kiralık Aşk dizisinde Necmi İplikçi karakterini canlandırmıştır. En son Niyazi Gül Dörtnala dizisinde Çet Demirer ile birlikte rol almıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu