Haber

AFAD’da deprem koordinasyon toplantısı yapıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yürütülen çalışmalara ilişkin deprem koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Genel Merkezi’ndeki toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, AFAD Başkanı Yunus Sezer ve bazı bakan yardımcıları katıldı.

Toplantıda, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nün Türkiye’nin fay hatlarına ilişkin hazırladığı sunumla genel deprem riskleri değerlendirildi.

Deprem bölgesi içinde ve dışında yaşayan depremzedelerin barınma ve sağlık ihtiyaçlarının ele alındığı toplantıda, altyapı çalışmaları devam eden ve tamamlanan konteyner kentlere odaklanıldı.

Depremden etkilenen 11 il ve ilçenin mevcut hizmetlerinin, altyapı durumlarının ve ihtiyaçlarının devam ettirilebilmesi için bölgede çalışan işçi sayısı ve kapasitesinin görüşüldüğü toplantıda, hasar tespitinde son aşamaya geçildi. konutlar, depremzedelere yapılan ödenek ve takviyeler ile yurt dışından yapılan yardımlar ele alındı.

haber-kayapinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu