Haber

ABD’nin Washington Kentinde İki Silahlı Saldırı: 8 Yaralı

ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen iki silahlı saldırıda biri 12 yaşında bir kız çocuğu olmak üzere sekiz kişi yaralandı.

Büyükşehir Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 21 Nisan gecesi meydana gelen iki silahlı saldırının üst üste düzenlenmesi nedeniyle bağlantılı olduğundan şüpheleniliyor.

Devriye Hizmetleri Müfettiş Yardımcısı Andre Wright, düzenlediği basın toplantısında saldırıların Lebaum Caddesi’nde gerçekleştiğini belirterek, yaralananlar arasında 12 yaşındaki bir kız çocuğunun da bulunduğuna dair haberler olduğunu kaydetti.

Yaralı kız çocuğunun da aralarında bulunduğu 8 kişinin hayati tehlikesinin bulunmadığını, yaralılardan birçoğunun bizzat hastaneye gittiğini kaydeden Wright, kaosun yaralı yakınlarının olay yerine gelmesinden kaynaklandığını söyledi.

Wright, nedeni bilinmemekle birlikte olay mahalline yakınlığı nedeniyle iki baskının temas halinde olduğunun değerlendirildiğini belirterek, “Bazı kişilerin gece kendi kendine yürüyen insanlara ateş açmasında bir sakınca görmediği anlaşılıyor ancak ancak bu kaçmayacak.”

Polis, görgü tanıklarının saldırganların muhtemelen siyah bir araçla kalabalığın ortasına girdiğini ve ayrım gözetmeden ateş açtığını gördüğünü söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu